arrow
Наш сайт використовує файли cookie
Блог
Стаття
Використання ГМО: перспективи та ризики
img
Використання ГМО: перспективи та ризики

Вперше із ГМО люди стикнулися в кінці минулого століття. І це стало справжнім проривом у забезпеченні їжею цілої планети. Незвичний підхід і по-справжньому нова технологія дала шанс отримувати більший врожай та зробити його стійкішим. Але разом із тим, у людей з’явилося більше питань і страхів стосовно здоров’я. Тож розвіймо міфи та нарешті дізнаємося про ГМО більше прямо зараз! 

Що таке ГМО

ГМО — генетично модифікований за допомогою сучасних біотехнологій організм. Це означає, що наука штучним шляхом змінила набір генів рослини (і не тільки) для того, щоб наділити її новими корисними властивостями. Так людство отримує більшу врожайність, морозостійкість культури, її калорійність і тд.

Один із найпопулярніших способів створення ГМО – це технологія, за допомогою якої певний ген копіюють та переносять в інший організм. 

Зміненими організмами можуть бути продукти не тільки рослинного, але й тваринного походження тощо. Таким чином ми отримуємо нові породи і небачені раніше сорти. І людство користується цим повсюди! Спеціально виведені і вживленні в ДНК організмів гени допомагають боротися із хворобами людей, рослин і тварин. Ліки - це один зі здобутків цього методу. А, наприклад, знайома усім нам бавовна на 60% складається з ГМО. 

Навіщо потрібно ГМО

Біотехнології допомагають людству вирішувати багато проблем, що постають перед нами у різних сферах життя:

  • вони допомагають у виготовленні ліків та вакцин;
  • впливають на стійкість до хвороб й шкідників на клітинному рівні, а це дозволяє уникнути обробки рослин пестицидами ще на етапі росту;
  • виробляють стійкість до вірусів, грибів, комах та гербіцидів;
  • допомагають адаптувати культури до зміни клімату (посухи, заморозки);
  • подовжують термін зберігання продуктів, що запобігає втраті вироблених харчів на планеті.

Цим користуютьсяя безліч країн світу, а лідерами серед них залишаються:

1. Америка

2. Бразилія

3. Іспанія

Чи шкідливі ГМ-продукти

Сучасні дослідження та наукові експертизи по всьому світу доводять, що харчові продукти з ГМ-культур не несуть більшого ризику для організму людини, аніж аналогічні продукти повністю природного походження. 

За всю історію існування ГМ-продукції, не було зафіксовано жодних повідомлень про негативний ефект на здоров’я. Однак, втручання людини в процес вирощування харчових продуктів зобов’язує перевіряти усі можливі ризики в кожному випадку окремо. 

Як перевірити їжу на ГМО?

У домашніх умовах провести тест на наявність ГМО у їжі неможливо. Такі тести проводять у лабораторіях через аналіз ДНК та новітніх технологій.

Але є щось, що ми можемо контролювати. Застосування ГМО у комерційному вжитку передбачає ряд принципів, що мають бути дотримані, а саме:

  1. Безпечність:

ГМ-продукт має бути на 100% безпечним для здоров’я споживача та для екології. Якщо продукт не проходить ретельну перевірку, він не буде допущений навіть до культивування чи розмноження. Не кажучи вже про те, аби потрапити на прилавки магазинів.

2. Право вибору:

Коли ГМ-продукт пройшов декілька рівнів уважної перевірки на якість та безпечність для здоров'я, у споживача все ще залишається право на вибір вживання чи невживання такого продукту. Для цього роблять маркування та видають документи, які можна запросити у виробника.

3. Маркування:

Якщо торгова марка використовує ГМО для своєї продукції, на пакуванні обов’язково буде позначка. Це правило підтримує право вибору споживача.

Цікаво! 

Україна на законодавчому рівні зобов’язала виробників маркувати не лише ГМ-продукти, а й навіть харчові добавки, отримані за допомогою генно-модифікованих організмів. Таке правило не передбачено ані європейськими законами, ані законами США. А також Україна стала першою країною у світі, яка почала позначати відсутність ГМО у продукті. Позначка “без ГМО” була обов'язковою до 2012 року. 

Сподіваємося, було корисно, друзі!

До речі, ТМ “ART FOODS” не використовує у своєму складі генно-модифіковані організми, наша продукція вирощена натуральним шляхом, і проходить безліч етапів перевірок, перш ніж потрапити до вашого столу.

Спробуйте широкий асортимент смачних круп, які ми імпортуємо з найрізноманітніших куточків світу!

lotus petals