arrow
Наш сайт використовує файли cookie
Блог
Стаття
Яких вітамінів не вистачає організму зимою?
img
Яких вітамінів не вистачає організму зимою?

Вітаміни – наші помічники впродовж всього життя, вони відповідають за фізичне і психологічне здоров’я, підтримують імунітет, зберігають молодість та красу і загалом впливають на безліч процесів в організмі.

Проте взимку частка вітамінів, що ми вживаємо у продуктах харчування, стає меншою. Значна кількість фруктів, зелені і цілий ряд овочів зникають з поличок магазинів або стають менш доступними. 

Ключ до міцного здоров’я, захищеності від простуди та різних захворювань, сили волосся, шкіри і нігтів, а також бадьорості – у щоденному збалансованому харчуванні та особливій увазі до вживання достатньої кількості тих вітамінів, яких взимку ми потребуємо найбільше.

Що буде, якщо вживати недостатньо вітамінів?

Тривала нестача одного вітаміну або їх групи, може призводити до неприємного захворювання – авітамінозу. Поставити діагноз та призначити лікування може лише лікар, тому радимо обов’язково консультуватися зі спеціалістами. Найпоширенішими сигналами тіла про можливий розвиток авітамінозу є:

  • хронічна втома,
  • тьмяність волосся, його випадіння,
  • ламкість нігтів,
  • сонливість,
  • апатія,
  • часті застуди,
  • оніміння рук чи ніг,
  • судороги нижніх кінцівок.

Яких вітамінів найчастише не вистачає взимку і які продукти вживати, щоб не було дефіциту?

Нестача вітамінів в холодну пору переважно складається з такого списку:

Вітамін С

Він підвищує опірність організму до вірусів, підтримує імунітет, має антиоксидантну дію, синтезує колаген та карнітин, а також бере участь у розкладі та виведенні холестерину. 

У яких продуктах міститься в найбільшій кількості: червоний болгарський перець, усі цитрусові, шпинат, зелень, плоди шипшини.

Корисно знати: кислота сприяє збереженню вітаміну С, саме тому кисла капуста протягом цілого року зберігає високий вміст цього вітаміну.

Вітамін D

Важливий для підвищення спротиву інфекціям, відновлює імунітет, може боротися з деякими автоімунними процесами. Крім того вітамін стимулює засвоєння кальцію з відкладанням його у кістках. З огляду на те, що взимку можливість приймати сонячні ванни різко зменшується, можна добирати нестачу вітаміну у продуктах харчування або ж у різного роду добавках.

У яких продуктах міститься більше вітаміну Д: це жирна риба, печінка тріски, яйця та молочні продукти.

Вітамін Е

Достатня кількість даного компоненту в організмі вирішує головні проблеми для здоров’я та краси взимку, а саме допомогає усувати ламкість нігтів, сухість шкіри, тьмяність волосся. 

Джерела в продуктах харчування: бобові, горіхи та цільні злаки, висівки, насіння, цільнозернові крупи та спаржа.

Вітаміні групи B

Підтримують високий рівень енергії, підвищують працездатність, забезпечують нормальне функціонування серцево-судинної системи. Вітамін В12, до прикладу, регулює роботу нервової системи, впливає на настрій та гарне самопочуття.

Джерелами у продуктах можуть стати: пшениця, нешліфований рис (бурий), гречка, квасоля, горох, сочевиця, боби, печінка, червоне м'ясо та родзинки.

Висновки

Для кожної людини існує своя індивідуальна норма вживання вітамінів, яка буде коливатися у залежності від статі, віку, ваги та інших персональних показників. Саме тому потрібно консультуватися із лікарем щодо раціону або важливості додаткового вживання вітамінів.

Проте ми точно знаємо, що ключ до здорового життя у будь-якому віці та у будь-який сезон року – це збалансоване харчування. Аби підтримувати імунітет на максимумі можливостей, бути бадьорим та здоровим, обов'язково стежте за своїм харчуванням та обирайте лише якісні продукти.

lotus petals